House

Klub i klubben

Seniorklubben

Spilletid: Onsdag kl. 09:30 - 10:52
Periode: 12. april - 11. oktober
Aflysninger: I uge 26 og 31, samt på helligdage
Medlemskab: A-medlemmer på 60 år eller derover
Komitè:
Henrik Trautner (formand) henriktrautner@gmail.com
Vagn Møller (Kasserer) v.moeller@webspeed.dk
Flemming Pfingstl flemming@pfingstl.dk
Paul Carpentier (Superligaen) paul@carpentier.dk

Onsdagsherrerne/Løverne

Spilletid: Onsdag kl. 13:15 - 15:00
Periode: 5. april - 4. oktober
Aflysninger: Uge 26 og 31 samt på helligdage
Medlemskab: Alle herrer på 25 år og derover og med max. hcp på 31,8 er velkomne. Se mere på www.rungstedloever.dk
Bestyrelse:
Niels Holger Hansen (formand) nhh.privat@gmail.com
Finn Henriksen (næstformand) finn.henriksen@privat.dk
Mogen Jørgensen mj@mjmj.dk
Erling Krøll ek@aakholding.dk
Jørgen Kemp jkemp@skalatek.com
Robert Enroth enroth@me.com
Robert Leth robert.leth@hotmail.com

Juniorkaniner

Spilletid: Mandag kl. 17:00 - 17:22
Periode: 24. april - 9. oktober
Aflysninger: Uge 26 og 31 samt på helligdage
Medlemskab: Nyeste juniorgolfere der træner mandag 16-17
Ansvarlig: Louise Kistrup

Kaniner (Kaninklubben)

Spilletid: Tirsdag kl. 17:00 - 17:30
Periode: 2. maj - 26. september
Aflysninger: Uge 26 og 31 samt på helligdage
Medlemskab: Medlemmer med SPH over 37 - 72
Ansvarlig 2017: Mette Bundgaard/administrationen info@rungstedgolfklub.dk

Trekroner

Spilletid: Torsdag kl. 8:30 - 10:45
Periode: 20. april - 28. september
Aflysninger: uge 26 og 31 samt på helligdage
Medlemskab: Damer med HCP 30,6 og derunder
Se mere på www.rgk-trekroner.dk
Bestyrelse:
Dorrit Jørgensen (Formand) dorrica@mail.dk 20452248
Kirsten Stærk  kirsten.staerk@yahoo.dk
Annette Lau Lauritzen annette.lau@webspeed.dk
Kirsten Holm kirship@hotmail.com
Birte Henriksen birte.lyholtegaard@gmail. com 40157404
Tove Palsby tovepalsby@gmail.com
Susan Burgess (kasserer) sburgessp@hotmail.com


Halv-fire

Spilletid: Torsdag kl. 15:30 - 15:45
Periode: 20. april - 5. oktober
Medlemskab: Dameklub
E-mail: halv4.golf@gmail.com
Bestyrelse:
Dorrit Skjoldbirk (Formand) letmeknow@privat.dk
Helle Vensby hellevensby@gmail.com
Vivian Timmermann (Sekretær) tekst@vivian.dk
Susanne Theede (Kasserer) sanne.theede@email.dk
Tina Ramstedt (Suppleant) tina_ramstedt@mail.dk

Ladybirds

Spilletid: Torsdag 16:15 - 17:00
Periode: 20. april - 28. september
Aflysninger: uge 26 og 31 samt på helligdage
Medlemskab: Klub for erhvervsaktive kvinder mellem 35 og 55 år
Bestyrelse:
Maren Binau (Formand) maren.binau@gmail.com
Lone Kunøe (Næstformand)
Birgitte Høegh (Kasserer)
Bente Hyldahl Fogh (Bestyrelsesmedlem)